Пирин-64 победи Осъм Ловеч с 31:25 (16:12) в залата си "Неврокоп Арена" и оглави класирането след 13-ия кръг в мъжкото хандбално първенство.

Отборът от Гоце Делчев събра 18 точки и измести от върха Шумен с по-добра полова разлика.

Осъм, който беше лидер след есенния дял от шампионата, записа втори пореден мач без успех след подновяването на сезона и падна на третата позиция със 17 точки.

Гостите започнаха по-добре и поведоха с 2:0, като имаха аванс в първите десетина минути. След 3:4, обаче, домакините поеха инициативата и с четири поредни попадения обърнаха до 7:4 малко преди средата на първото полувреме.

В последствие Пирин увеличи преднината си до 12:8 в 24-ата минута, като запази аванса си до почивката.

В първите минути на втората част ловчалии успяха да намалят до 15:17, но постепенно домакините отново поеха инициативата и малко след средата на полувремето отново дръпнаха с 24:17, като до края не позволиха на съперника да се доближи на по-малко от 4 попадения.

В последната среща от кръга Локомотив Горна Оряховица спечели убедително гостуването си на Асти-91 в Хасково с 44:27 (25:14) и с 16 точки се утвърди на четвъртото място.