Хандбалистките на Локомотив Металекс Билд победиха Етър 64 с 25:18 (14:7) в третия мач за държавната титла в зала „Конгресна” във Варна. Резултатът във финалната серия е 2:1 за „болярките”. Утре от 18 часа, отново в зала „Конгресна” е четвъртата среща. Ако шампионките спечелят и тази среща, предстои решителен двубой във вторник във Велико Търново или Габрово.

Днес Локомотив уби интригата със силно първо полувреме. В него варненки доминираха тотално с агресивна защита, силни изяви на вратарката Станислава Стоянова и перфектна Стефка Агова в атака.

В 15-ата минута Локо дръпна с 9:4 и до края имаше преднина в резултата между 3 и 8 гола. Най-резултатна беше Стефка Агова с 8 гола. Светлана Николаева завърши с 5, а Весела Андреева реализира и четирите дузпи, които изпълни.

„Доволен съм от желанието, подхода и участието на всички в мача. При такава игра съм още по-голям оптимист за срещата утре”, заяви наставникът Здравко Петров.

Междувременно стана ясно, че на 30 и 31 май варненки ще участват на турнир в Кичево, Македония.