Българките Татяна Воложанина и Анна Келман спечелиха сребърен медал в отборната надпревара при девойките на международен турнир по художествена гимнастика "Riga Spring 2018" в Латвия.

Състезанието се провежда по регламента на Европейското първенство, където девойките ще се състезават отборно и всяка държава има право да представи от две до четири гимнастички, които да изиграят осем съчетания. В случая България се яви на този турнир с две гимнастички.

Воложанина и Келман играха много добре и се пребориха за отличие в отборната надпревара. Те събраха сбор от 108.300 точки и завоюваха сребърния медал.

Шампион стана отборът на Украйна със сбор от 116.850 точки, а бронзовото отличие спечели Азербайждан със същия сбор като България - 108.300 точки, но с по-ниски оценки за изпълнение.

Утре (4 март) са финалите на отделните уреди при девойките.
В 15:00 днес започва състезанието при жени "Балтийски обръч", където ще участват Катрин Тасева и Ерика Зафирова./БТА