Отборът на Гонг допусна първо поражение този сезон в Макдоналдс Медийната лига. „Черната котка“ за „черните пантери“ се оказа тимът на Блиц, който спечели с 5:2 в драматичен мач. Миналата година отново колегите от Блиц се оказаха непреодолим съперник за Гонг, като те се превръщат в традиционно неудобен съперник.

След 5 победи и само едно реми до момента отборът на Гонг започна мача отпуснато и подценявайки съперника инкасира гол във вратата си през първото полувреме. С хубав удар обаче Емил Евтимов възстанови равенството.

В началото на втората част Иван Иванов вкара дежурното си попадение този сезон, с което Гонг поведе с 2:1. В този момент момчетата на треньора Александър Диков решиха, че са си свършили работата, което доведе до ново отпускане. Бойкият тим на Блиц бързо изравни, а след няколко минути вкара и трети гол, което тотално разстрои играча на „черните пантери“. Стихийният натиск в края на срещата доведе до няколко контри за колегите от Блиц, които завършиха с нови два гола за крайното 5:2.