Изтъкнатата ни състезателка по спортна стрелба Антоанета Бонева постигна голям успех на състезанията за световната купа в Мюнхен  Германия.

Тя спечели сребърен медал в дисциплината 25 м. Спортен пистолет. Антоанета влезе с 5-ти резултат на финала (585 т.), но там се представи блестящо и пред нея остана единствено китайката Дзанг с 36 т. Антоанета постигна 34 т. и изпревари олимпийската шампионка Ана Коракаки от Гърция.

Запознатите със спортната стрелба знаят, че световната купа в Мюнхен е възможно най-силното състезание за годината и в нея без изключение участва целият световен стрелкови елит.

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева остана на 25-о място с 578 точки в квалификациите, а третата българска представителка Мирослава Минчева събра 572, с които зае 40-о място.