Германия защити олимпийската си титла по хокей на трева за мъже, след като се наложи с 2:1 над Холандия на финала.

Това пък беше четвърти финал от последните пет олимпиади за "лалетата", които са шампиони от Атланта 1996 и от Сидни 2000, както и сребърни медалисти от Атина 2004.

Германия откри резултата след 33 минути игра с попадение на Ян Филип Рабенте, а холандците стигнаха до късен изравнителен гол чрез Минк ван дер Верден. Рабенте обаче отбеляза втория си гол в мача само четири минути преди края на мача и донесе второ поредно олимпийско злато за Бундестима, информира БТА.

Мачът беше много напрегнат, но германците имаха повечето възможности за гол и заслужено стигнаха до успеха. Те вкараха два от 13 изстрела към съперниковата врата, докато холандците бяха точни веднъж при осем опита.