Олмпийският шампион Германия се класира за финала на турнира по хокей на трева за мъже на Игрите в Лондон.

На полуфиналите германците победи с 4:2 световния шампион Австралия и ще защитават титлата си срещу победителя от мача между домакините Великобритания и Холандия.

Първото полувреме завърши наравно, след като Киърън Гоувърс откри резултата за Австралия, но Мориц Фюрсте изравни в 26-та минута от дузпа.

Световните шампиони отново поведоха след попадение на Глен Търнър в 42-та минута, а малко по-късно беше отменен гол за Германия.

В 53-та минута Матиас Витхаус направи 2:2, а до края на срещата точни бяха още Тимо Вес и Флориан Фухс.

Срещи от полуфиналите на олимпийския турнир по хокей на трева за мъже на Игрите в Лондон:

Aвстралия - Германия - 2:4 (1:1)