Германия постигна трудна победа с 1:0 срещу Нигерия във втория си мач от група F на олимпийския турнир по футбол при жените. Победният гол беше отбелязан от Керстин Стегман, която се разписа в 65-ата минута след подаване на Аня Митаг.

Преди това нигерийският отбор пропусна няколко добри възможности за гол, като вратарят на Германия - Надине Ангерер, се превърна в герой за своя отбор. Серията на германския отбор без допуснат гол на големи турнири нарасна на 8 мача.

Бундестима има 4 точки, след като в първия кръг направи 0:0 с Бразилия. В късния мач от групата "селесао" излиза срещу КНДР. САЩ също надделя с 1:0 срещу Япония в среща от група G с гол на Карли Лойд в 27-ата минута.

В група Е Швеция спечели с 1:0 срещу Аржентина. Единственото попадение в двубоя беше отбелязано от Нила Фишер в 57-ата минута.