Лекоатлет номер 1 на България за 2014 година Георги Иванов спечели за девети пореден път титлата в тласкането на гюле на държавното първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Добрич. Състезателят на клуб "Павел Павлов" (Враца) направи пет опита над 19.85 метра и триумфира с 20.35 метра. Михаил Селенски (Етър 2007, Велико Търново) е втори с 16.87 метра, а бившият световен рекордьор на гюле за юноши младша възраст Росен Карамфилов се нареди трети с 15.55 метра.

В спринта на 60 метра за мъже шампион стана Георги Георгиев (Атлетик-София) с 6.79 секунди. В сериите по-рано днес след фаулстарт състезанието напусна големият фаворит в дисциплината Денис Димитров. Подгласници на Георгиев станаха състезателите на ЦСКА Юри Божерянов и Тео Петров съответно с 6.96 секунди и 7.04 секунди. При жените първа на 60 метра е Инна Ефтимова със 7.33 секунди. На второ място завърши Надежда Рачева (СК Костенец) със 7.62 секунди, а трета е Радостина Стоянова (Локомотив, Русе) със 7.78 секунди.

Европейската шампионка на троен скок за девойки под 23 години Габриела Петрова (Локомотив 2004, Пловдив) спечели златния медал на скока на дължина. Тя записа личен резултат от 6.41 метра. След нея останаха Андриана Бънова (Павел Павлов, Враца), която направи само един успешен скок от 6.35 метра, и шампионката от миналата година Милена Миткова с 6.03 метра.

Поли Митова (КЛАСА) триумфира на овчарски скок при жените с 3.30 метра. За второто място съотборничките от Тракия 96 (Пловдив) Теменуга Атанасова и Йоана Йорданова записаха еднакъв резултат - 3.20 метра, но Атанасова го преодоля от първи опит и заслужи среброто. /БТА