Лекоатлет номер 1 на България за миналата година Георги  Иванов спечели дисциплината тласкане на гюле на турнира по лека  атлетика "Нови звезди" в София с резултат 20,91 метра, което е и лично постижение за сезона на Иванов.

Георги Иванов тласна гюлето на 20,91 метра в последния си,  шести опит, а преди това направи опити на 20.07 метра, 20.49  метра, 20.77 метра и два фаула. Втори в дисциплината тласкане на гюле на "Нови звезди" е  Росен Карамфилов със 17.04 метра, а трети е Валери Парашкевов с  15.93 метра.

Инна Ефтимова пък спечели бягането на 100 метра за жени на  турнира и покри норматив за участие на европейското първенство в Цюрих през август. Това беше първо състезание за Ефтимова, след като изтърпя наказание  лишаване от състезателни права за две години заради употреба на  допинг.

Инна Ефтимова победи във финала на дисциплината на стадиона  на НСА "Васил Левски" с 11.40 секунди, но при попътен вятър от  2.6 метра в секунда. На второ място в бягането на 100 метра се класира Полина  Кираджиийска с 12.18 секунди, а трета е Галина Николова с 12.32  секунди./БТА