Фрегата Бургас победи Спартак Варна с 29:22 (15:10), в първи мач от финалната серия в мъжкото хандбално първенство.

Двубоят се игра пред около 700 зрители в залата в Камчия. Играе се до две победи, а Фрегата може да защити титлата си от миналия сезон, при успех във втория мач, на който са домакини на 17 май в Бургас.

През целия двубой Фрегата водеше в резултата, като в средата на второто полувреме разликата беше стигнала до 9 гола аванс за гостите.

Точно в 17 мин. и 17 сек. на първото полувреме директен червен картон за неспортсменско поведение получи Веселин Чакмаков от Спартак, който е един от лидерите на тима. Чакмаков не се появи до края на срещата в игра, а без него домакините трудно успяваха да организират своите атаки и в крайна сметка допуснаха поражението с 22:29.

Утре от 18.00 часа в Габрово излизат в първи мач от „супер финала” при жените Бъки и Етър 64.