Франция стана олимпийски шампион по фехтовка на шпага - отборно, за мъже, побеждавайки на финала Полша с 45:29 туша.

Носител на бронзовите олимпийски медали е Италия.

Франция спечели олимпийското злато в състав Фабрис Жане, Жером Жане и Улрих Робейри.

Олимпийският вицешампион Полша бе в състав Роберт Андържейюк, Томаш Мотика, Адам Верчиох и Радослав Завротняк.

Италия спечели бронзовите медали в състав Стефано Гароцо, Диего Конфалониери, Алфредо Рота и Матео Таляриол.

В спор за бронза Италия победи Китай с 45:35 туша.

Това е трети златен медал за Франция на Олимпиада 2008 и първи на олимпийския турнир по фехтовка, където французите до този момент имат два сребърни медала: Фабрис Жане - индивидуално на шпага, и Никола Лопес - сабя.

Така Франция вече има 8 титли на шпага - отборно, след включването на тази дисциплина в програмата на игрите през далечната 1908 година.

Италия стигна до бронзовите медали, като Стефано Гароцо се включи успешно в отбора след контузията на Матео Таляриол - олимпийски шампион от Пекин на шпага-индивидуално.