За невероятния девети път легендарният Том Брейди ще участва в Супербоул! Куотърбекът на Ню Инглънд Пейтриътс постигна това след зрелищен сблъсък с Канзас Сити Чийфс, завършил 37:31 след продължения.

Така Пейтриътс стигна за трета поредна година до финалния двубой в НФЛ, който тази година ще се проведе в Атланта.

Двубоят на „Ароухед Стейдиъм” се проведе при минус 10 градуса, а двата отбора постоянно си разменяха водачеството. Чийфс имаше нужда от едно полувреме, за да намери играта си в атака, но след това младата звезда Патрик Махоумс показа защо всички му предричат бляскава кариера.

8 минути преди края на последната четвърт Канзас за първи път поведе, след което почти при всяка атака водачеството се сменяше. Махоумс вкара мача в продължение, в което обаче Брейди отново показа огромната си класа.  В крайна сметка Бъркхед бе този, който направи решителния тъчдаун за победата.

Финалът е в нощта на 3 срещу 4 февруари, а в него Пейтриътс ще срещнат Лос Анджелис Рамс.