Завършиха предварителните кръгове и част от 1/8 финалните мачове в турнира за Купата на България по хандбал при мъжете. 16 отбора от цялата страна ще определят най-добрия, като през следващия уикенд ще станат известни и всички тимове, които ще продължат напред в турнира.

Много интересен мач от предварителния кръг направиха ХК Кубрат и ХК Калиакра, като резултатът през цялото време беше гол за гол, но в последните секунди на срещата домакините отбелязаха скъпоценен гол елиминираха сърепника от Каварна.

Останалите срещи от 1/8 финалите са 20 и 21 декември

При жените от 11-и кръг на Държавното първенство Шумен 98 и Етър 64 изиграха истинско дерби и не излъчиха победител 18:18. На полувремето резултатът също беше равен 10:10, като двата отбора продължават битката си за второто място в класирането.

До момента те делят позицията с по 13 точки, като зад лидера Бъки / Габрово/ е Етър 64 заради по-добри показатели в преките двубои с Шумен 98. В друга срещи водачките от Бъки победиха тима на Панагюрище с 38:22 и вече имат 20 точки от началото на първенството.

Хасково се наложи над Поморие за втората си победа от началото на шампионата, като взе успеха с 30:25.