Етър'64 надделя над гостуващия ХК Сливница с 32:24 (17:13) в първия си мач от новия сезон в женското хандбално първенство. Около 400 зрители се събраха в Двореца на културата и спорта "Васил Левски" във Велико Търново, за да видят и подкрепят обновения състав на домакините.

Интерес сред публиката предизвика появата на трибуните в залата на старши треньора на мъжкия баскетболен Левски-Лукойл Константин Папазов. Двубоят започна добре за гостенките, които поведоха с 4:1 в шестата минута, но пет минути по-късно Етър изравни за 5:5. Равенството се поддържаше до 17-ата минута при 9:9, след което домакините вкараха шест безответни гола и поеха контрола върху срещата.

Със силни изяви веднага след почивката великотърновки увеличиха преднината си до 24:14, което позволи на старши треньорката Йонка Генчева да направи смени. Това даде възможност на ХК Сливница да намали до 21:25, но в последните девет минути домакините отново вдигнаха оборотите и закономерно спечелиха.

Най-резултатни за успеха бяха завърналата се от ХК Свиленград Антонио Симеонова и Миглена Христова с по 7 гола, а с 6 попадения се отличи новото украинско попълнение Александра Замишляк. За гостенките 9 пъти се разписа Виктория Николаева, а с 8 гола завърши Стиляна Павлова.