Шампионът Етър 64 разгроми гостуващия Бъки Габрово с 34:20 (16:9) в първия мач от финалния плейоф за титлата в женското хандбално първенство.

Така възпитаничките на Йонка Генчева, които са победителки  от редовния сезон и носителки на купата на България, поведоха в  серията до три победи.  Втората среща е утре също във Велико Търново.

Двубоят беше равностоен само в началните минути, а след 6:4  около средата на първото полувреме домакините поеха инициативата и методично увеличаваха преднината си.

Заради сериозния аванс към края Генчева пусна девойките  старша възраст на полето в последните десетина минути, за да  запази титулярките за утрешната втора среща от серията.

Най-резултатна за победителките беше Станислава Димитрова с  10 гола, а с 6 попадения се отличи Зорница Стефанова. За Бъки 6 пъти се разписа Благовеста Йосифова, а 4 гола вкара Лидия Ковачева./БТА