Антоанета Стефанова се представи отлично в първия си турнир за сезона и финишира на 10-та позиция в крайното класиране на силния шахматен фестивал в Гибралтар с награден фонд 100 000 паунда.

В заключителния 10-и кръг Стефанова с белите фигури срази 40-годишната грузинка с шотландски паспорт Кетеван Гранд-Арахамия. Българката приключи с актив от 7 точки, а допълнителните показатели й отредиха 10-ото място в крайното класиране.

Титлата спечели Пьотр Свидлер, който нанесе на Ети едно от двете й поражения в Гибралтар, съобщава БГНЕС. Свидлер победи Вадим Милов с 2-0 в допълнителни плейофни срещи за определяне на победителя.

Първа при жените е грузинката Нана Драгнидзе, която също приключи със 7 точки, но има по-добър турнирен коефициент от Стефанова. Шахматистката от бившата съветска република заслужи голямата награда от 6 000 паунда за най-добра дама в турнира, а Стефанова ще се задоволи със следващата премия от 4 000 паунда и още 1 000 за десетото си място.