Инна Ефтимова (Локомотив-Русе) защити и двете си национални титли. След успеха си на 100 метра, тя се наложи очаквано и на 200 метра по време на държавното първенство по лека атлетика в София.

Ефтимова подобри личния си рекорд за титлата на 200 м, след като спря хронометъра на 23.35 сек (+1.5 м/сек). Нейната подгласничка на 100 м Надежда Рачева (СК Костенец) стана втора и в по-дългия спринт с 24.37 сек – също най-добро постижение за нея. Радостина Стоянова (Локомотив-Русе) финишира за 25.14 сек и заслужи бронза, пише bgathletic.com.

Ваня Стамболова (СК Костенец) спечели бягането на 400 метра с препятствия на държавното първенство с време 58.99 секунди. На второ място остана Ива Димова от КЛАСА с резултат 59.69, а за бронза се пребори Теодора Коларова (СК Костенец) с 60.72.