Номер 3 в света Новак Джокович (Сърбия) преодоля сет дефицит, преди да отстрани Гаел Монфис (Франция).

Джокович стигна до трудния успех с 4:6, 6:1, 6:4 за 2:21 часа.

Монфис поведе с 3:1 и удържа аванса си до края на първия сет.

Във втората част сърбинът спечели пет поредни гейма след 1:1 и изравни резултата в сетовете.

Джокович направи решаващия пробив в петия гейм на третата част, с което стигна до успеха.

За място на финала сърбинът ще срещне номер 2 в света Рафаел Надал (Испания).

Надал, който от идния понеделник ще оглави световната ранглиста, се наложи над Юрген Мелцер (Австрия) с 6:0, 6:4 за 63 минути.

Шампионът от "Ролан Гарос" и "Уимбълдън" спечели първите седем гейма в мача.

Той взе първия сет само за 24 минути. Във втората част Мелцер беше по-равностоен, но испанецът направи решаващ пробив в деветия гейм, след което без проблеми спечели подаването си, а с това и мача.

Бронзовият медалист от Атина'2004 Гонсалес отстрани Пол-Анри Матийо (Франция) след 6:4, 6:4 за 1:43 час.

Той направи ранен пробив в първия сет и удържа аванса си до края му. Във втория сет чилиецът проби за 5:4, а след това удържа подаването си и заслужи победата.

На полуфинала чилиецът ще се изправи срещу американеца Джеймс Блейк, който отстрани Роже Федерер.