Националите Силвия Дънекова (Европул – Бургас) и Йоло Николов („Атлет” - Мездра) спечелиха титлите от държавния шампионат по лека атлетика на 10 000 м. Първенството за всички възрастови групи се проведе в Русе и участие в него взеха 24 клуба.

Националната рекордьорка на 3000 м стипълчейз Дънекова и вицешампионката на Европа на кроскънтри при девойките до 23 г Милица Мирчева („Атлет” – Мездра) бягаха рамо до рамо в първите километри, като Мирчева водеше темпото.

Дънекова бе по-свежа въс финалните километри и взе титлата с около 100 м преднина и резултат 34:13.13 мин. Милица финишира втора с 34:40.73 мин и покри норматив за Евро 15 за младежи и девойки до 23 г. в Талин през юли. Трета е Маринела Нинева („Локомотив” – Дряново) с 38:30.17 мин.

При мъжете Йоло Николов спечели третата си поредна титла в дисциплината с 30:21.74 мин.  Бившият възпитаник на Николов – Иван Попов (“Берое” – Стара Загора) зае второто място с 30:47.59 мин, а трети е националният ни рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов - 30:40.60 мин.