Българската гимнастичка Силвия Митева завърши шеста на въже и на лента и седма на обръч във финалите на отделните уреди на 25-то Европейското първенство по художествена гимнастика, което завършва днес в Баку (Азербайджан).

Митева получи оценка 26.650 точки за въже, 26.650 точки за обръч и 27.100 точки за лента. Тя изигра много добре своите съчетания - с настроение и без грешки.

И четирите златни отличия станаха притежание на олимпийската шампионка Евгения Канаева (Русия), която получи най-високата оценка на шампионата от 29.050 точки за изпълнението си на топка.

Русия спечели и три от четирите сребърни медала чрез Вера Сесина, която е втора на лента, обръч и въже. Анна Бесонова от Украйна е втора на топка и трета на лента, обръч и въже.

Домакините от Азербайджан взеха трето отличие. След среброто ансамбъл девойки и второ място в отборното класиране, днес Анна Гурбанова завърши трета на топка.

За поредна година Русия спечели всичките 6 златни медала на шампионата и доказа, че няма конкуренция в Европа.

Резултати от финалите на отделните уреди:

лента: 1. Евгения Канаева (Русия) - 28,425 точки, 2. Вера Сесина (Русия) - 28,050, 3. Анна Бесонова (Украйна) - 27,575, 6. СИЛВИЯ МИТЕВА (БЪЛГАРИЯ) - 27,100

топка: 1. Евгения Канаева - 29.050, 2. Анна Бесонова - 28.000, 3. Анна Гурбанова (Азербайджан) - 27.850

обръч: 1. Евгения Канаева - 28,875, 2. Вера Сесина - 27,950, 3. Анна Бесонова - 27,650, 7. СИЛВИЯ МИТЕВА - 26,650

въже: 1. Евгения Канаева - 28,850, 2. Вера Сесина - 28,150, 3. Анна Бесонова - 27,625, 6. СИЛВИЯ МИТЕВА - 26,650

За съжаление, българският ансамбъл при девойките остана на шеста позиция в крайното класиране, след като допусна грешки при представянето си през втория ден на надпреварата.