Двама състезатели заминават на световното  по кикбокс в Анталия
Двама състезатели заминават на световното по кикбокс в Анталия

Двама състезатели от софийския ABC Fight Club заминават на Световното първенство по кикбокс, което ще се проведе от 30 ноември до 8 декември в турския курорт Анталия. Шампионатът ще протече в стиловете: семи контакт, лайт контакт, кик лайт, фул контакт и музикални форми.

Световната и европейска шампионка по таекуон-до ITF Амалия Колева и европейският шампион и носител на бронзов медал от световното първенство по таекуон-до ITF Дюк Нуамеруе за първи път ще се включат в такова мащабно международно сътезание по кикбокс.

И двамата са държавни шампиони по кикбокс на България съответно при мъже и жени за 2012 и 2013.

Преди седмица Амалия Колева и Дюк Нуамеруе спечелиха по два златни медала от Купа Сърбия по таекуон-до ITF в дисциплината спаринг. През отктомври Колева беше поканена да се присъедини във второто издание на международното състезание за бойни изкуства и спортове World Combat Games в Петербург, където демонстрира отлична форма и техника във френския бокс (сават).