Даниел Николов се класира за четвъртфиналите на сингъл мъже и заедно с Димитър Янакиев на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в полския град Гнежно с награден фонд 15 хиляди долара.

На двойки българите изиграха страхотен мач и елиминираха във втория кръг водачите в схемата - братята Филип Чу и Райън Чу (САЩ) с 26:24, 19:21, 21:16 за 47 минути.

Американците са 37-и в световната ранглиста на двойки мъже, а Николов и Янакиев от скоро играят заедно.

Следващите съперници на Николов и Янакиев ще бъдат представителите на домакините Милош Бохат и Адам Цвалина.

На сингъл Николов надделя над Джонатан Долан от Ирландия с 21:15, 21:19 за 36 минути и записа пета поредна победа в надпреварата, след като започна от квалификациите.

Следващият съперник на българина ще бъде Тзе Юн Нг от Малайзия.