Два бронзови медала извоюваха българските борци в класическия стил на международния турнир по борба "Гран При" в Дортмунд.

Калоян Динчев (96 кг) и Иво Ангелов (60) заеха трето място в своите категории, като и двамата загубиха от бъдещите шампиони.

Динчев отстъпи в първия кръг на Циматей Джейниченко (Беларус), а Иво Ангелов - от олимпийския шампион Исламбек Албиев.

В репешажите Динчев се наложи над Андреас Микелай (Германия) и Давид Вала (Чехия), а в спора за бронза надделя надделя над свеетовния шампион от Гуанджоу'2006 Хейки Наби (Естония).

Също в репешажите Ангелов се справи с Едуард Барсегин (Полша) и по този начин си върна на поляка за загубата на Евро'2009 във Вилнюс. Там преди близо три месеца Барсегин лиши Ангелов от участие във финала. За третото място младият и талантлив български борец се справи с Андре Стиг Берге (Норвегия).

Венелин Венков пък зае пето място в категория до 55 килограма. Венков стартира с победа над Флорин Гаврила (Румъния), но след това загуби от бъдещия шампион - олимпийския първенец Бехан Манкиев (Русия).

След това в репешажите европейският вицешампион от Москва'2006 преодоля Джъстин Шерф (Германия), но в двубоя за бронза отстъпи на силния узбек Санярбек Джумашев.

Останалите трима български борци заеха следните места: Иван Иванов е 8-и при най-тежките - до 120 кг, Христо Маринов е 13-и до 84 кг, а Емил Милев е 16-и до 66 кг.