Британският сприньор Дуейн Чеймбърс завърши едва шести на 100 метра на турнир по лека атлетика в Понсе (Пуерто Рико).

За Чеймбърс това беше първи старт, след като Спортния арбитражен съд подкрепи Световната антидопингова агенция, която е против решението на британската олимпийска асоциация за пожизнената му дисквалификация и му позволи да се бори за класиране на олимпийските игри в Лондон.

Чеймбърс записа време 10.52 секунди.

Победител стана Кистън Бледман (Тринидад и Тобаго) с 10.12 секунди.

Дуейн Чеймбърс ще участва на турнир в Манчестър (Англия) на 20-ти май.

Световният вицешампион Хавиер Кълсън зарадва местните фенове с победа на 400 метра с препятствия с най-добро време в света за сезона - 48.00 секунди.

Райън Уилсън (САЩ) спечели на 110 метра с препятствия с 12.424 секунди. Той победи след фотофиниш световния шампион Джейсън Ричардсън (САЩ), а трети е световният рекордьор и олимпийски шампион Дайрон Роблес (Куба) с 13.47 секунди.

Американката Тиана Медисън спечели женския спринт на 100 метра с 11.01 секнди, както и титлата на 200 метра с втори най-добър резултат в света за годината от 22.37 секунди.