Българската състезателка Силвия Митева завърши на 8-о място във финала на олимпийския турнир по художествена гимнастика в Лондон.

Най-добрата българска индивидуална представителка представи достойно страната ни в надпреварата, в която съдийските решения и задкулисните игри оказват най-голямо значение за крайното подреждане.

С класирането си за финала и заетата четвърта позиция в квалификациите, Силвия Митева изпълни поставената й задача. Грацията ни събра общ сбор от 108.950 точки в многобоя, което й отреди 8-то място и може да бъде доволна от представянето си в Лондон.

Трикратната световна шампионка Евгения Канаева успя да защити олимпийската си титла от Пекин и триумфира и в Лондон. С това постижение тя се превърна в първата гимнастичка, успяла да спечели две олимпийски титли. Руската състезателка събра 116.900 точки, с което се оказа недостижима на върха.

Канаева има над 30 златни медала и едва два сребърни от големи шампионати. Втора се класира Дария Дмитриева от Русия със 114.500 точки, а трета - Любов Чаркашина (Беларус) с 111.700 точки.

Така на четвърта поредна Oлимпиада Русия печели златото в тази дисциплина след триумфа на Юлия Барсукова в Сидни'2000, на Алина Кабаева в Атина'2004 и на Канаева.

Българската представителка Силвия Митева изпълни изключително силно съчетание на обръч и получи 27.450 точки. При второто си излизане, Митева изигра композицията си на топка, за което бе оценена с 27.100. Грацията ни направи много лека неточност точно в края на съчетанието. На бухалки тя допусна изпускане, което намали значително оценката й - 26.750. Финалното й изпълнение в Лондон, на лента, бе едно от най-запомнящите се, въпреки по-ниската оценка от съдийската комисия - 27.650 точки.