Националката по лека атлетика и Световна студентска шампионка Добринка Шаламанова (КЛАСА) спечели за първи път в кариерата си коледния крос „София 21-ви век”.

Участие в 14-ото издание на състезанието организиран от КЛА „Шампион” взеха 70 атлети от 12 клуба от България и Сърбия.

При мъжете победител стана Валентин Паскалев (Лидер Нова Загора). Стартът на състезанието бе пред монументите на Васил Левски и Христо Ботев в Борисовата градина и бе даден лично от президента на БФЛА Добромир Карамаринов.

Преди да гръмне със стартовия пистолет той поздрави състезателите и треньорите с коледните празници и пожела на всички здраве, късмет и успехи в любимия им спорт и през 2013 година.

Председателят на КЛА „Шампион” Димитър Кисьов бе разпънал 30 метрово национално знаме пред финала в чест на предстоящия на 6 януари рожден ден на Христо Ботев.