Кирил Николов-Дизела и Антония Григорова намериха място в Топ 10 на Olympus маратона. Дизела завоюва престижното второ място, а Антония завърши на 8-а позиция.

Olympus marathon бе седмият старт от Световните серии по Скайрънинг, който събра най-добрите състезатели в света и ги отведе до дома на боговете – Олимп. Трасето бе с дължина 44км, 3200 м денивелация, а най-високата точка бе 2780м. Състезанието бе силно оспорвано, а битката за първото място бе решена в последните минути.

Кирил Николов завърши на минута и половина след победителя, като през по-голямата част от трасето държеше челната позиция. Това бе четвърто участие за Николов в гръцкото състезание, като тазгодишният му резултат е най-добрият до момента -  4:33:01.

Българинът изпревари победителя в генералното класиране за 2018г. Пере Аурел, който завърши почти две минути след Кирил, с време 4:34:52. Първото място при мъжете спечели мароканецът Заид Аит Малек - 4:31:47.

След финала Кирил сподели: "Има дни, в които бягането ти върви и краката ти са леки. Щастлив съм от бягането днес, а най-радостното за мен е, че подобрявам най-доброто си време от трасето, което поставих 2015-та с почти 11 мин.“

След Olympus Marathon Кирил се изкачва до 6-та позиция в генералното класиране, със 188 точки, а водач в листата е японецът Руи Уеда с 300 точки.

Представителката ни при жените Антония Григорова завърши на 8-о място, като премина трасето за 5:50:30. Първото място завоюва италианката Елиса Деско, с време 5:14:18.

Други български състезатели бяха Александър Спасов, Емил Стойчев и Силвия Младенова. Александър Спасов не успя да завърши състезанието поради контузия, Емил завърши надпреварата на 233 място, а Силвия е сред първите 20 при жените, преминавайки финала 19-та. В дисциплината Ултра, провела се паралелно със Sky Серията - Olympus Marathon Ultra, България завоюва 4-то и 5-то място, съответно от Димитър Атанасов и Димитър Маринов.