Смесената българска двойка Диана Димова и Стилиян Макарски, поставени под номер 3 в схемата, се класира за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в във финландската столица Хелзинки с награден фонд 15 000 долара.

На четвъртфиналите нашите представители се наложиха в оспорван мач над Ю Лан Лин и Ши Хан (Тайпе) с 2:1 (15:21, 21:12, 21:18) гейма за 39 минути и на полуфиналите по-късно днес ще срещнат номер 1 в схемата Виталий Дуркин и Нина Вислова от Русия.

При женските двойки на осминафиналите Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова, които са поставени под номер 4, победиха късно снощи рускините Татяна Бибик и Олга Голованова с 2:1 (21:19, 19:21, 21:13) за 59 минути, а на четвъртфиналите днес играят с германките Сандра Маринело и Биргит Оверзиер.

На осминафиналите при жените късно снощи Линда Зечири бе надиграна от рускинята Олга Голованова с 2:1 (21:17, 8:21, 23:21) гейма за час игра.

Междувременно България стартира с победа на европейското отборно първенство по бадминтон за юноши и девойки в Милано (Италия). Късно снощи разгромихме с 5:0 Гърция в първия си мач от група 1, а по-късно днес играем с Финландия.