Българинът Денислав Иванов, състезател на спортен клуб Левски, завоюва световна титла в категория до 55 килограма след шест убедителни победи на шампионата за юноши в Сараево.

На финала той победи азербайджанеца Тофик Мамдов с чиста победа "ипон" и стана първият световен шампион в спорта джудо. Само преди месец Иванов стана европейски шампион в зала "Арена Армеец" в София.

Състезателят на спортен клуб "Левски", с треньор Емил Дамянов, е изключителен талант и държавен шампион за всички възрастови групи за 2015 година - включително и за мъже в категория до 60 килограма. Иванов завоюва седмо място на европейска купа за мъже, която е олимпийска квалификация.

На Иванов му предстои участие в Европейско първенство в Австрия и Световно първенство в Абу Даби за младежи тази година./БТА