Деница Паричкова се класира за финала при жените на 6-то европейско първенство по аеробна гимнастика в чешкия град Либерец.

Най-добрата ни състезателка в момента игра страхотно и се класира пета в квалификациите с оценка от 19.500 точки.

След състезанието Паричкова бе извикана на допинг контрол, съобщи за БТА Велислава Миланова, съдия и треньор по аеробна гимнастика.

По регламент само първите 8 участват във финала. В състезанието при жените имаше 32 състезатели.

Първа в квалификациите стана Аурели Жоли (Франция) с 19.850 точки, следвана от Кристина Неделку (Румъния) с 19.800 точки и Сара Морено (Испания) с 19.650 точки.

Деница Паричкова е единствената представителка на България в състезанието при мъжете и жените.

Късно снощи завършиха квалификациите във възрастова група 15-17 години, където България ще има финалисти в категориите индивидуално девойки и тройки.

В квалификациите при девойките Ивелина Лукаки е 6-та с оценка 18.700 точки, а квалификациите спечели Мария Скуото (Италия) с 19.000 точки.

Другата ни представителка Десислава Иванова остана извън финала след 13-то място със 17.650 точки.

При тройките Ивелина Лукаки, Десислава Иванова и Ива Илчева са пети с оценка 17.828 точки. Лидери са девойките на Румъния с 19.131 точки.

Финалите във всички дисциплини за мъже, жени, юноши и девойки са утре.

Около 450 състезатели - 205 при жените и мъжете и 243 при юношите и девойките от 20 страни участват в 6-то европейско първенство в Либерец.

Сред съдиите са и българките Антония Топлийска и Бистра Вълкова. Водач на делегацията е Йорданка Благоева, а представител на ЮЕГ е Милена Търничкова.