Даниела Йорданова остана едва осма на 1500 метра на петия турнир от Златната лига по лека атлетика "Световна класа" (Weltklasse) в швейцарския град Цюрих. Бегачката на средни разстояния спря хронометрите на 4:11.86 минути.

Победителка стана новата световна шампионка Мариам Джамал (Бахрейн) с резултат 4:06.32. Второто място бе заето от рускинята Елена Соболева с 4:07.66, а трета финишира нейната сънародничка Олга Егорова - 4:08.10.

След отличното си представяне на Световното първенство в Осака миналата седмица, когато българката остана на стотни от бронза на шампионата, сега възпитаничката на Димитър Василев не успя да покаже най-доброто от себе си.

Атлетката ни бе далеч от най-доброто си време за сезона - 4:00.82, което регистрира на шампионата на планетата, но въпреки това бе само на 5,54 секунди след победителката.

С класирането си на осмо място в Цюрих Даниела Йорданова заработи 1000 долара от наградния фонд на надпреварата.