Последната ни представителка на Световното първенство по лека атлетика в Осака Даниела Йорданова се класира за финала на 1500 метра.

Българката завърши на четвърто място във втората полуфинална серия. Възпитаничката на Димитър Василев пресече финалната линия, като спря хронометрите на 4:04,19. Това е и най-доброто постижение на атлетката ни за този сезон.

По регламент напред продължават първите пет от всеки от двата полуфинала, както и двете губещи с най-добри времена, което прави общо 12 състезателки.

Даниела Йорданова стигна до полуфиналите на първенството, след като завърши четвърта в своя поток с 4:10,61 минути.

Преди българката финалната линия преминаха Ирина Лишчинска (Украйна) - 4:03,84 минути, лидерката в световната ранглиста за сезона Елена Соболева (Русия) и Виола Кибивот (Кения). Марием Селсули (Мароко) също намери място сред най-добрите, тъй като завърши пета.

От тази серия продължават още шестата и седмата съответно европейската шампионка в зала Лидия Хойецка (Полша) и Ирис Фуентес-Пила (Испания).

Място на финала от първата серия намериха още Мариам Джамал (Бахрейн), Наталия Панталеева (Русия), Юлия Фоменко (Русия), Агнеш Самариа (Намибия) и Наталия Тобиас (Украйна).

Финалът е насрочен за неделя от 14.10 часа.