Бронзовият медалист на Европейското първенство по джудо за младежи Даниел Дичев е Спортист №1 на Сливен за 2010 г. Дичев събра 4 500 точки в анкетата за определяне на десетте най-добри спортисти в общината. Второто място с 3 870 точки спечели лекоатлетката Адриана Бънова. На трето място се класира самбистът Иван Илиев с 3 724 точки.

Четвърти с 2 688 точки е самбистът Борис Борисов, пети е скачачът на двоен мини батут Али Осман Салиев - 2 576 точки, шести е борецът Даниел Янков- 2 100 точки.

Седмото място с 1 792 точки заема състезателката по двоен мини батут Бояна Димитрова, осмото място е за Мирослав Киров - борба, с 1 650 точки. Деветото място заемат баскетболистките Виктория Стойчева и Радостина Рашева - 1 450 точки и десети с 1 400 точки е Неделин Шопев /скокове батут/.

За треньор на годината бе обявен Георги Велев - треньор по джудо и личен наставник на Даниел Дичев. Десетте най-добри спортисти ще бъдат наградени на официална церемония дни преди Коледните празници.