Владимир Далаклиев загуби още първата си среща на турнира по таекуондо от европейските игри в Баку, но запази отлични шансове за бронзов медал в категория до 68 килограма при мъжете. Далаклиев отстъпи с 1:2 точки на един от най-силните в схемата - Жоел Гонсалес Бония, който е действащ олимпийски шампион от Лондон 2012, двукратен световен първенец от 2009 и 2011 година, както и двукратен европейски златен медалист от 2010 и 2012 година.

И въпреки гореизброените успехи на 25-годишния испанец, Далаклиев поведе в двубоя със силен ритник в гърдите на съперника още в петата секунда на последната трета част. Бония обаче върна удара минута по-късно и редовните части на срещата завършиха наравно.

Далаклиев опита да победи своя съперник в допълнителната четвърта част на мача, но допусна удар с крак при собствена атака, а Бония спечели с т.нар. "златна точка". Следващият съперник на Бония е Айхан Тагизаде от Азербайджан. Мачът е втори от четвъртфиналите на турнира по таекуондо./БТА