Цветелина Кирилова отпадна в сериите на 400 метра на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Торино.

Секссимволът на царица на спортовете у нас финишира пета в последната четвърта серия за 54,78 секунди (17-и резултат) и не успя да намери място сред полуфиналистките.

Над всички тук бе Наталия Пихида от Украйна с 52,64 секунди, а най-добър резултат даде победителката в трета серия Антонина Кривошапка с 51,56 секунди.

В събота на пистата ще се появят и останалите български състезатели. В 10:30 часа започва квалификацията на скок на дължина с участието на Николай Атанасов, Борис Божинов и Атанас Русенов.

Също в 10:30 часа Инна Ефтимова ще стартира в сериите на 60 метра (във втора от четирите серии). В 10.35 часа е квалификацията на овчарски скок, където ще участва Спас Бухалов. В 11.00 часа започват сериите на 60 метра при мъжете с участието на Веселин Панков (в трета от петте серии).