Станаха ясни всички четвъртфиналисти от баскетболния турнир при жените на Олимпиадата в Пекин.Австралия, Русия, Беларус и Република Корея продължават от група А, а Китай, САЩ, Испания и Чехия са четвъртфиналистите от група Б.

Световният шампион Австралия записа пета поредна победа след успех над Русия със 75:55 (15:19, 10:18, 30:10, 20:8) точки в група А на олимпийския турнир по баскетбол за жени.

С общо 32 точки за успеха срещу европейски шампион Русия се отличиха Лаурен Джаксън и Белинда Снел. Те вкараха по 16 точки.

Австралия изоставаше с 12 точки на почивката - 25:37, но спечелиха третата част с 30:10 и си гарантираха победата.

Следващият съперник на тима на Австралия, който ще се опита да спре САЩ от четвърта поредна титла, ще играе с четвъртия отбор от група В на четвъртфиналите.

Американката Беки Хамън, която е с руски паспорт, отбеляза 20 точки за Русия. „Сборная” също се класира за четвъртфиналите.

В другия мач Република Корея се наложи над Латвия със 72:68 (20:22, 22:13, 18:9, 12:24) точки след 17 точки на Парк Джунгун. За Латвия с 22 точки се отличи Анете Зогота-Джейкъбсън.

В последния мач от групата Бразилия се наложи над Беларус с 68:53 (20:12, 19:14, 10:12, 19:15) точки.

За „кариоките” Кели Сантос вкара 14 точки, а за Беларус Елена Лешанка и Наталия Ануфренка записаха по 10 точки.

В група В Испания разби Мали със 79:47 (19:5, 17:16, 22:12, 21:14) точки.

За победителките Амая Валдеморо записа 21 точки, а за Мали със 17 точки се отличи Денебу Сисоко.

Домакините от Китай завършиха груповата фаза с успех над Чехия със 79:63 (24:11, 17:14, 24:20, 14:18) точки. Мао Лицзе записа 21 точки за Китай, а с 15 за Чехия завърши Михаела Хартигова.

В късната среща САЩ играе с Нова Зеландия. Първите четири тима от двете групи се класират за четвъртфиналите.