Ивет Лалова-Колио спечели спринта 100 метра на Балканиадата по лека атлетика в  Правец.

Европейската шампионка от Хеалзинки 2012 беше най-0бърза във финала с 11.23 секунди и заслужи златото в дисциплината в регионалния шампионат за четвърти път в кариерата си. Втора с 11.25 секунди завърши Диана Вайсман (Израел), а трета с 11.56 секунди се нареди другата българка във финала Инна Ефтимова.

На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66 секунди.

Балканиадата беше открита по-рано днес, като сред официалните гости са министърът на спорта на България Красен Кралев, вицепрезидентът на МОК Сергей Бубка, президентът на ИААФ Себастиан Коу, президентът на Европейската атлетика Свен Арне Хансен, президентът на БФЛА и АБАФ Добромир Карамаринов, футболната легенда Христо Стоичков и др.

Ветеранът Йоло Николов пък донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра.