Представителките на 4 клуба обраха златните медали на състоялото се днес Х Държавно първенство по Естетическа групова гимнастика. Пред близо 1000 зрители в зала "Васил Левски" в Пазарджик шампионки при жените станаха гимнастичките на Левски Бонитас, следвани от Академик Сф и Диляна Пзд. Във възрастовата категория 12-14 г. победителки са Етър-Елит ВТ, пред Диляна Пзд и ЦСКА.

Отново великотърновки спечелиха и при 10-12 годишните, следвани от Теа денс от Елин Пелин и Академик Сф. В категорията 8-10 години за трета поредна година титлата завоюваха момичетата от Академик Сф с треньор Десислава Минева, пред другия отбор на Академик с треньор Ели Дукова и Импала СтЗ. При най-малките от 6-8 години златото грабнаха децата на Теа денс, пред Импала и Розова долина Казанлък.