Иван Чепаринов спечели партията си от четвъртия кръг на  силния турнир по шахмат в Доха (Катар) с награден фонд 110  хиляди долара. Гросмайстор Чепаринов с белите фигури надигра китаеца Чжао  Джун и заема 22-о място във временното класиране с 3,0 точки.

Другият български представител на турнира - гросмайстор  Антоанета Стефанова стигна до реми с белите срещу италианеца  Пиер Луиджи Басо. Тя е 119-а във временното подреждане с актив  от 1,5 точка. Холандецът Аниш Гири е лидер с 4,0 точки.

В надпреварата участват 154 шахматисти, като новият шампион  ще бъде определен на 4 декември след изиграването на девет кръга по швейцарската система. Победителят ще заработи 25 хиляди долара от наградния фонд./БТА