В партия от 7-мия кръг на турнира Гран при на Международната федерация по шахмат /ФИДЕ/ младият български гросмайстор Иван Чепаринов победи Шахрияр Мамедяров /Азербайджан/.

Чепаринов, който игра с белите фигури, спечели на 43-тия ход в гамбит Анти-Мерано. Това е втора поредна победа за Иван Чепаринов, който с актив от 2,5 точки е на предпоследното, 13-то място във временното класиране.

На последното, 14-то място е Ернесто Инаркиев /Русия/ с 2 точки. Днес в партия от 7-мия кръг Гата Камски /САЩ/ загуби с черните фигури от Вугар Гашимов /Азербайджан/. Камски има в актива си 4 точки и е в челото на временното класиране.

През есента на тази година Гата Камски - етнически татарин от бившия Съветски съюз и възпитаник на съветската шахматна школа, трябва да играе полуфинален мач за световно първенство с бившия световен шампион Веселин Топалов /България/.