Българският пилот Петър Пенков завърши на 18-о място в клас АТВ на третия етап от офроуд състезанието рали Дакар. Само на една позиция зад него финишира неговият съотборник от Рали Рейд Младен Вачков.

Третият етап на престижното състезание беше проведен в трасе между аржентинските градове Сан Рафаел и Сан Хуан, като Петър Ценков измина 270-километровия участък за 6:24:04 часа, изоставайки на 1:36 часа от победителя Пабло Копети (Аржентина). Вачков пък пристигна в Сан Хуан 1:09 минути след Ценков.

В генералното класиране води аржентинецът Алехандро Патронели с време 9:32:31 часа. Младен Вачков е 14-и до момента и изостава на 2:01:40 часа след лидера. Ценков е на 15-а позиция и се намира на 2:04:48 часа зад Патронели, който завърши четвърти в Сан Хуан.

Французинът Сирил Деспре с КТМ спечели третия етап от рали Дакар при мотоциклетистите и измести от първото място в генералното класиране испанеца Марк Кома, също с КТМ.

Сирил Деспре измина 270-километровото разстояние за 3 часа, 48 минути и 38 секунди и изпревари с 8 минути и 37 секунди холандеца Франс Верхувен с Шерко, съответно втори за етапа, и с 8 минути и 39 секунди португалеца Пауло Гонсалвесш Хускварна.

Досегашният лидер при мотоциклетистите Марк Кома се класира на 7-о място в етапа на 13:04 минути след победителя Деспре. След третия етап Сирил Деспре е лидер в генералното класиране при мотоциклетистите на 10 минути и 12 секунди пред Марк Кома. Жоан Рома от Испания с Мини беше първи при автомобилистите с време 2:26:51 часа. В генералното класиране води полякът Кшищов Холовчик с автомобил Мини (5:51:06 часа).