Виктория Карпенко се класира за финала на индивидуалния многобой при жените на Европейското първенство по спортна гимнастика в Амстердам. Украинката с български паспорт зае 22-о място в квалификацията със сбор от 54,700 точки (прескок 13,225 точки, смесена успоредка 13,800 точки, греда 14,300 точки и земя 13,375 точки).

По този начин Карпенко намери място сред 24-те най-добри състезателки, които в събота (28 април) ще разпределят медалите в многобоя. Тя обаче не успя да се класира за финала на някои от четирите уреда, съобщава БТА.

Останалите три българки - Венета Христова, Николина Танкушева и Илияна Шейтанова останаха далеч от финалите, както в многобоя, така и на уредите.

Над всички в квалификацията при жените бе световната шампионка - италианката с български произход Ванеса Ферари - 61,575 точки, пред румънките Стеляна Нистор - 60,125 точки и Сандра Избаша - 59,750 точки и украинката Алина Козич - 57,950

точки.

В петък ще се състои квалификацията при мъжете. Финалите в многобоя са в събота, а на отделните уреди - в неделя.