Българите Димитър Янакиев, Мария Мицова и смесената двойка Мицова/Алекс Влаар се класираха за финалите на международния турнир по бадминтон в Солун (Гърция).

Вторият поставен Янакиев победи номер 8 Тобиас Кюнци (Швейцария) с 21:15, 21:19 за 33 минути и в спора за първото място по-късно днес ще играе срещу третия в схемата Ларс Шаенцлер (Германия).

Водачката в схемата при жените Мария Мицова надделя трудно над индийката с шведски паспорт Ашвати Пилай, която е трета поставена, с 21:13, 20:22, 21:19 за 52 минути.

Във втория гейм Мицова преодоля пасив от 5:11 и направи обрат 17:16, но в края съперничката й взе две поредни точки и изравни резултата. В третия гейм българката поведе с 20:17 и успя да затвори мача.
На финала Мицова ще играе срещу Катрин Нюдолт от Австрия.

Номер 1 в схемата на смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар спечелиха срещу Дейвид Уолш (Ирландия) и Тони Уудс (Шотландия) с 21:13, 21:9 за 20 минути и на финала излизат срещу Магдалена Сверчинска и Милош Бочат (Полша)./БТА