Шампионката на България Невяна Владинова завърши на 10-о място, а Катрин Тасева е 13-а в многобоя на европейското първенство по художествена гимнастика в Холон (Израел). Двете български гимнастичките изиграха много добре своите съчетания и доказаха мястото си в елита на художествената гимнастика.

Владинова завърши 10-а в многобоя и на световното първенство в Щутгарт през септември миналата година, когато завоюва олимпийска квота за Рио, а Тасева дебютира на голямо първенство.

Невяна Владинова събра сбор от 71.807 точки. Най-високата й оценка беше на обръч - 18.066 точки. Тя получи 17.983 точки на топка, 17.808 точки на бухалки и 17.950 точки на лента.
Катрин Тасева завърши със сбор от 69.882 точки - 17.266 точки на обръч, 17.633 точки на топка, 17.483 точки на бухалки и 17.500 точки на лента.

Европейска шампионка за поредна година стана Яна Кудрявцева (Русия), която събра сбор от 76.082 точки. Тя получи оценки от 18.866 точки на обръч, 19.100 точки на топка, 19.166 точки на бухалки и 18.950 точки на лента.

За Кудрявцева това е девети златен медал от европейски първенства и втори в многобоя след Баку 2014.

Сребърното отличие завоюва Маргарита Мамун със 75.632 точки. Тя получи най-високата оценка на първенството - 19.333 точки на бухалки. Мамун получи 18.000 точки на обръч, 19.166 точки на топка и 19.133 точки на лента. Трета завърши Анна Ризатдинова (Украйна) със 75.299 точки.

В класирането следват Мелитина Станюта (Беларус) със 73.715 точки, Саломе Пажава (Грузия) със 73.433 точки и Виктория Филановски (Израел) със 73.082 точки.

В многобоя участваха най-добрите 20 гимнастички в Европа.

Европейското първенство завършва утре с финалите при девойките и при ансамблите.