Българският лекоатлет Златозар Атанасов се класира за финала в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Гьотеборг. Състезателят ни обаче успя да намери място сред най-добрите 8 на Стария континент, като извади от надпреварата друг български представител – Георги Цонов.

Златозар Атанасов се класира за финала с резултат от 16.66 метра, постигнати от последния скок в квалификацията.

Малко преди това, Георги Цонов заемаше 8-а позиция във временното класиране, място, което даваше право на участие в последния етап от надпреварата. Със своите 16.66 метра обаче Златозар Атанасов зае 7-а позиция, като измести на 9-та Георги Цонов, постигнал 16.57 метра малко преди това.

С първи резултат в квалификацията е Даниеле Греко от Италия с 16.94 метра. Това бе и единственият атлет, преодолял квалификацията от 16.90.

Финалът е в събота от 18.25 часа българско време.