Националният отбор на България по футзал загуби от Армения с 0:4 (0:3) първия мач от плейофите за място в квалификациите за Евро 2022.

Гостите откриха в 10:38 минута с попадение на Хамлет Манукян от дузпа, а отново той удвои в 17:51 минута.

Давид Асланян направи резултата класически 44 секунди преди почивката, като и за двете попадения асистира Владимир Саносян.

В последната минута на втората част Саносян оформи успеха на гостите след пас на Мартинс Де Соуза.

Реваншът е на 9 декември, отново във Варна, тъй като Армения не може да домакинства на двубоя заради нестабилната обстановка в страната.

Победителят в баражите ще продължи в квалификационна група 2 заедно с Франция, Грузия и Русия.

Победителите от осемте групи, както и още седем от вторите отбори, ще се присъединят към домакина Нидерландия във финалите на Европейския шампионат по футзал, който ще се проведе от 19 януари до 6 февруари в Амстердам и Гронинген.