България спечели 17 медала на завършилата през уикенда в Москва специализирана „олимпиада“ за деца с онкохематологични заболявания.

Нашите представители бяха сред най-успешните участници в т. нар. „Игри на победители“ и се завърнаха от руската столица с 5 титли, 5 сребърни и 7 бронзови медала.

Два златни медала спечели Александър Гочев - в бягането и във футбола, където победители още са Николай Тупаров, Галин Василев и Александър Илиев, съобщава www.sofia2018.bg.

Българските национали

Участието на българските деца бе подпомогнато от Столична община, инициатива „София - Европейска столица на спорта“ и БОК, които осигуриха екипировката, а малчуганите бяха изпратени в кметството лично от Йорданка Фандъкова, която пожела успех на българчетата.

Нашата страна бе представена от 15 деца на специализираната олимпиада в Москва, където стартираха състезатели от над 20 държави в шест спорта.