България започна с равенство 7:7 срещу Франция в четвъртото издание на Европейския шампионат по футзал за глухи, което се провежда в Арена Армеец. Българите успяха да сигнат до точката, след като губеха 0:3, 2:5 и 5:7. Изравнителният гол бе дело на Николай Иванов пет минути преди финалната сирена.

Владимир Станчев от състава на домакините бе отстранен от игра в началото на второто полувреме, заради използването на слухов апарат.

В другият мач от група А фаворита Италия трудно надделя на Белгия с 4:2, като победните попадения дойдоха в последните 2 минути.

Следващия съперник на България е Белгия в петък от 16 часа в Арена Армеец.

България – Франция    7:7 (4:6)

България:  Недялков, Иванов, Антов, П. Петков, Х. Петков ( Йорданов, Криваков, Симеонов, Бушнаков, Станчев, Димитров, Александров, Чъкъров, Кривокапов)
Франция: Лавигньон, Н. Уараб, Молина, И. Уараб, Бивич (Алпети, Вебер, Мокат)