България зае 21-о място в отборното класиране при младежите на Eвропейското първенство по спортна гимнастика в Глазгоу (Шотландия).

Българите в състав Теодор Трифонов, Божидар Златанов, Владимир Хантов, Георги Иванова и Мартин Мишев (резерва) събраха сбор от 217.996 точки.

В индивидуалния многобой с най-предно класиране е Божидар Златанов - 32-и със 73.598 точки.

Българските гимнастици не успяха да попаднат сред финалистите на шестте уреда при младежите.

Отборно шампионската титла при младежите спечели Русия с 240.961 точки, а златното отличие в многобоя завоюва Никола Моцато (Италия) с 80.198 точки.

Днес европейското първенство продължава с финала на отборното при мъжете, където България не участва, а утре са финалите на отделните уреди. Сред осемте най-добри в Европа на прескок е българинът Димитър Димитров.